Koalicja Lanckorońska na rzecz Zrównoważonego Transportu

2012.10.07: Trasa S7 wpuszczona w kanał

Niech się kierowcy nie denerwują – trasa S7 ma się świetnie. Gorzej z kanałem, a dokładniej rzecz ujmując – Kanałem Elbląskim. W sierpniu płynęliśmy tym pięknym szlakiem wodnym z Zalewu Wiślanego w okolice Iławy. Jadąc na punkt... »

2010.03.25: Założenia studium komunikacyjnego Bielan i Bemowa trzeba uzupełnić

Wnioski i uwagi dotyczące Studium komunikacyjnego rejonu dzielnic Bielany i Bemowo w związku z przebiegiem wylotu trasy S7 na Gdańsk. Stowarzyszenie zwraca uwagę, że zanim podejmie się właściwe prace nad w/w Studium, zachodzi pilna... »

2009.06.09: Odwołanie ws. trasy S7 w Łomiankach

Do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska za pośrednictwem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska: Działając w interesie publicznym (stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego od 4 XI 2004 r.) i realizując cele... »

2008.06.28: Kopary i kafary wyparły rowery

Media donoszą o wielkim drogowym placu budowy powstałym w miejscu przyszłej arterii między węzłem "Konotopa" a Powązkami. Prognozują też mające nastąpić zwężenie ul. Prymasa w kierunku Woli. Na ul. Lazurowej, przejezdnej i jeszcze nie... »

2008.05.07: Wystąpienie samorządów w sprawie budowy Trasy AK

Porozumienie Gmin i Dzielnic ds. Komunikacji Rowerowej Północnego Mazowsza do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: W związku z prowadzonymi pracami nad wspólną siecią tras rowerowych w północno-zachodnich dzielnicach Warszawy... »

2008.03.24: Półśrodek w drodze do Łomianek

16 marca Dziennik doniósł o planowanej zmianie organizacji ruchu na ulicy Pułkowej łączącej Łomianki z Warszawą (czyt. artykuł Jak wygrać z korkami). W miejscu zielonego pasa dzielącego ma tam powstać dodatkowy pas o zmiennym kierunku... »

2008.03.14: Protest mieszkańców Sękocina i Magdalenki

W piątek 14 marca w godz. 15.30 - 16.30 mieszkańcy Magdalenki i Sękocina organizują protest w Magdalence, na skrzyżowaniu ul. Słonecznej (droga nr 721) i ul. Granicznej przeciwko budowie tzw. Węzła Magdalenka w miejscowości Sękocin Las... »

2007.11.09: Wnioski do trasy S7 Czosnów - Warszawa

Stowarzyszenie Zielone Mazowsze, po zapoznaniu się z dokumentami Oceny Oddziaływania na Środowisko przedstawionymi na etapie uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na budowie północnego wylotu z... »

2005.03.03: Bemowo nie chce autostrady

Uchwała nr III/16/05 Rady Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy z dnia 3 marca 2005 r. w sprawie planowanej budowy dróg ekspresowych na terenie Bemowa, warszawskiego węzła komunikacyjnego, autostradowej obwodnicy i udrożnienia układu drogowego m... »

Dodaj nowy artykuł