Koalicja Lanckorońska na rzecz Zrównoważonego Transportu

2014.03.28: Modernizacja linii kolejowych w III RP trwa kilka razy dłużej niż ich budowa w XIX w.

W XXI wieku przy funduszach europejskich i nowoczesnym sprzęcie modernizacja linii kolejowych w Polsce trwa nawet 5 razy dłużej niż trwała ich budowa w XIX wieku – za pomocą łopat i furmanek. Porównaliśmy kilka najbardziej... »

2013.09.24: Windy z niepełnosprawnością, a nie dla niepełnosprawnych

Na przystanku kolejowym Warszawa Toruńska wszystkie trzy windy prowadzące z przystanku na wiadukt Trasy Toruńskiej (droga S-8) są niesprawne. Brak alternatywnych dojść oznacza, że osoby na wózkach czy z wózkami nie mają możliwości... »

2013.02.01: W 2013 r. PKP PLK nie serwisuje podnośników na stacji Legionowo

Od początku stycznia przy okazji dojazdów pociągiem do pracy regularnie sprawdzam stan czterech podnośników (potocznie zwanych windami, ale to obraza dla uczciwych wind - przyp. red.) na stacji PKP w Legionowie. Miesiąc to zbyt krótki... »

2007.04.25: Uwagi do modernizacji linii E65 na terenie Legionowa

Uwagi i wnioski do projektu modernizacji linii E65 na terenie miasta Legionowa, skierowane do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 1. Z zadowoleniem przyjmujemy zastosowanie rozjazdów co najmniej 1:500 na wszystkich kierunkach służących... »

2006.05.13: Z każdym miesiącem miliard mniej na kolej

Dotacje unijne zaplanowane dla transportu kolejowego w latach 2007-13 topnieją w oczach. Oznacza to, że w najbliższym czasie nie będzie w Polsce superszybkiej kolei. Pewne jest już, że nie wystarczy pieniędzy na część ważnych inwestycji... »

2005.04.20: Modernizacja linii kolejowej Warszawa - Gdynia nie dla SKM w Warszawie?

Właśnie dobiegają końca konsultacje społeczne modernizacji linii kolejowej E-65, w której inwestorem jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Linia ma być całkowicie przebudowana na odcinku od Warszawy Wschodniej do Gdyni Chyloni. Społeczny... »

2004.09.29: Za trzy lata niecałe dwie godziny

W zamian za inwestycję ponad dziesięciokrotnie mniejszą niż planowany odcinek autostrady A-2 przez Warszawę zostanie zmodernizowana Centralna Magistrala Kolejowa, obsługująca połączenia pomiędzy Warszawą a Katowicami i Krakowem. Liczy ona... »

Dodaj nowy artykuł