Koalicja Lanckorońska na rzecz Zrównoważonego Transportu

Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-42

2014.01.13: Prawo Lewisa-Mogridge’a na Górczewskiej

Jest to pierwszy artykuł z cyklu o prawie Lewisa-Mogridge’a w Warszawie. Przed lekturą warto zapoznać się ze wstępem oraz uwagami metodycznymi . W Warszawie działa prawo Lewisa-Mogridge’a. Prawo to opisuje zależność pomiędzy... »

2013.12.27: Prognozy Zielonego Mazowsza trafniejsze niż GDDKiA

W 2008 roku opublikowaliśmy materiał rozszerzający prognozę ruchu drogowego dla warszawskich mostów do roku 2025 przedstawioną przez GDDKiA dwa lata wcześniej . Mamy 2013 rok, a więc możemy zweryfikować trafność przedstawionych wtedy... »

2013.09.24: Windy z niepełnosprawnością, a nie dla niepełnosprawnych

Na przystanku kolejowym Warszawa Toruńska wszystkie trzy windy prowadzące z przystanku na wiadukt Trasy Toruńskiej (droga S-8) są niesprawne. Brak alternatywnych dojść oznacza, że osoby na wózkach czy z wózkami nie mają możliwości... »

2011.05.18: Czy z obwodnicy ekspresowej będzie jakiś pożytek? Niekoniecznie

Przed otwarciem odcinka drogi ekspresowej S-8 od węzła Prymasa Tysiąclecia do Konotopy wystąpiliśmy do prezydenta Warszawy z postulatami zmian w organizacji ruchu na ulicach, z których ruch mógłby przenieść się na nowy odcinek obwodnicy... »

2011.01.07: Czy z obwodnicy ekspresowej będzie jakiś pożytek?

Do: Prezydent m.st. Warszawy W związku ze zbliżającym się otwarciem drogi ekspresowej S-8 na odcinku od węzła Konotopa do al. Prymasa Tysiąclecia, a tym samym wytworzeniem bezkolizyjnej obwodnicy centrum Warszawy od strony północnej... »

2009.09.04: Zdrowie na budowie czyli S-8 zaprasza rowerzystów

Szukasz trasy rowerowej na weekend? Mamy dla Ciebie propozycję. Budowniczowie drogi S8 wykazali dużo rozsądku udzielając rowerzystom dyspensy na to, czego i tak nie da się w takich sytuacjach zakazać. A może ruszyło ich sumienie na tle... »

2008.09.18: Wnioski do trasy S8 na odcinku Warszawa - Radzymin

Do: Wojewoda Mazowiecki. Poniżej przedstawiamy nasze uwagi i wnioski do przedsięwzięcia polegającego na budowie północnego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S-8 w kierunku Białegostoku na odcinku od projektowanej Wschodniej Obwodnicy... »

2008.06.28: Kopary i kafary wyparły rowery

Media donoszą o wielkim drogowym placu budowy powstałym w miejscu przyszłej arterii między węzłem "Konotopa" a Powązkami. Prognozują też mające nastąpić zwężenie ul. Prymasa w kierunku Woli. Na ul. Lazurowej, przejezdnej i jeszcze nie... »

2008.05.07: Wystąpienie samorządów w sprawie budowy Trasy AK

Porozumienie Gmin i Dzielnic ds. Komunikacji Rowerowej Północnego Mazowsza do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: W związku z prowadzonymi pracami nad wspólną siecią tras rowerowych w północno-zachodnich dzielnicach Warszawy... »

2008.01.28: Wnioski do budowy trasy S8 Salomea - Wolica

Wnioski do budowy trasy S8 Salomea - Wolica na etapie wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jej realizacji. Na podstawie materiałów Raportu OOŚ oraz innych dostępnych danych służących jego weryfikacji uważamy, że inwestycję... »

2007.08.02: Wyrok uchylający zgodę na przebudowę trasy AK

Publikujemy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wraz z uzasadnieniem uchylający decyzję Ministra Środowiska ustalającą środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na dostosowaniu trasy Armii Krajowej... »

2007.08.02: Sąd uchylił decyzję w sprawie rozbudowy trasy AK

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał nasze odwołanie od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8 na odcinku od Al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie do ul. Piłsudskiego w... »

2007.03.03: Ile osób ginie w Augustowie?

Motto: Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą - Joseph Goebbels, minister oświaty III Rzeszy. W okresie ostatnich piętnastu lat na drodze krajowej nr 8 (Warszawa - Budzisko) miało miejsce 1566 wypadków drogowych w których zginęło... »

2007.02.28: Ostateczne ostrzeżenie w sprawie obwodnic Augustowa i Wasilkowa

Polska: Komisja podejmuje pilne działania mające na celu ochronę zagrożonych siedlisk przyrodniczych. Komisja Europejska przesłała Polsce ostateczne ostrzeżenie w sprawie możliwości wyrządzenia szkód w pierwotnej puszczy i siedliskach... »

2007.02.18: Ratujmy Rospudę - zdjęcia i relacje z pikiet

W Warszawie pod Belwederem zgromadziło się kilkaset osób. Zbierano podpisy pod listem do premiera domagającym się wstrzymania rozpoczęcia prac w dolinie Rospudy do czasu rozpatrzenia skargi Rzecznika Praw Obywatelskich . Dokładnie trzy... »

2007.02.17: Niedziela, o 13-tej dla Rospudy

Witam, na Waszej stronie znalazłem informację o planowanych w niedzielę manifestacjach w Warszawie i Krakowie, dlatego rozesłaliśmy do wielu osób apel (poniżej) o organizowanie takich manifestacji w innych miastach (z prośbą "podaj dalej"... »

2007.02.16: Szyszko, oddaj stanowisko - piątek

Dziś o 15:00 nie było już nas tak dużo jak w czwartek. Był z nami jako przedstawiciel środowiska artystów - Wojciech Malajkat, a Wisława Szymborska przesłała krótkie słowa wsparcia: Najłatwiej niszczyć. Trudno zachowywać to, co warte... »

2007.02.16: Obrona Rospudy za niepolskie pieniądze?

18 listopada 2006 r. uczestnicy protestu w Augustowie mogli usłyszeć z ust posła Andrzeja Fedorowicza (LPR) zarzuty działania "za niepolskie pieniądze" i wysługiwania się "obcym". Osobom pamiętającym stan wojenny przypomniały się zapewne... »

2007.02.15: Szyszko, oddaj stanowisko - czwartek

Dziś o 15:00 pod Ministerstwem było nas jeszcze więcej niż dzień wcześniej i dziękujemy Wam za to. Była z nami także Janina Ochojska, która osobiście dostarczyła pączki przepasane zieloną wstążką ministrowi środowiska. Wszystkich... »

2007.02.14: Szyszko, oddaj stanowisko - środa

Dziś było nas jeszcze więcej. Co prawda nie wszyscy przyszli o czasie, ale ogółem na pikiecie zjawiło się około 50 osób. Akurat w godzinie rozpoczęcia pikiety pojawił się przed budynkiem Ministerstwa sam profesor Szyszko, który akurat... »

Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-42 | Dodaj nowy