Koalicja Lanckorońska na rzecz Zrównoważonego Transportu

Warszawska PLK od dawna walczy z pasażerami, starając się ich zniechęcić do korzystania z kolei. Aby nie było zbyt łatwo dostać się do pociągu, barykaduje schody na peron i dąży do ich rozbiórki [zobacz >>>], a na wypadek gdyby przytrafił się ktoś z wózkiem lub na wózku, odmawia zamontowania szyn na schodach. Ozdabia za to perony pomnikami kolejowej rozrzutności, czyli podnośnikami*. Dzieła te nieraz nawet nie udają, że mają służyć czemuś innemu niż dekoracji [zobacz >>>].

Co prawda Warszawa nie została Europejską Stolicą Kultury, ale PLK stara się poprawić szanse miasta przy następnej okazji, dbając o to, by wiecznie nieruchome platformy były odmalowane i udekorowane. Z racji zbliżającego się okresu świątecznego, podnośnik na Ochocie opatrzono trwałym odblaskowym elementem:

Nowa dekoracja przy okazji w sposób znacznie bardziej czytelny pełni funkcję instrukcji obsługi podnośnika. Niestety, analogicznego napisu nie umieszczono póki co na drugim końcu schodów. Adekwatnym napisem byłby ten, który pojawił się niedawno na windzie prowadzącej na przystanek Warszawa Toruńska [zobacz >>>].

* Należy zauważyć, że montaż podnośników nie wyklucza zamontowania szyn na wypadek ich awarii (tak, nawet produkty najwyższej jakości mogą się zepsuć!).